Stowarzyszenie Harfa Dzieciom - wersja archiwalna
Szukaj:
Witamy Cię Gościu na Stowarzyszenie Harfa Dzieciom - wersja archiwalna. Zarejestruj się lub zaloguj, aby otrzymać pełen dostęp do strony.
...Nawigacja...
Strona Główna
O nas
Kontakt
Artykuły
Galeria
Filmy
Kalendarium
Linki
Szukaj
...Ostatnie Artykuły...
WIKTORSKA HARP OPEN ...
Harfa - historia
...Online...
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: Andrewtrunc
...WIKTORSKA HARP OPEN FOR CHOPIN...
WIKTORSKA HARP OPEN .FOR CHOPIN


Szkoła Muzyczna przy ulicy Wiktorskiej 73 w Warszawie harfami słynie ale takiego zespołu ani szkoła ani Warszawa jeszcze nie widziała.
Zaczęło się od koncertu jubileuszowego szkoły w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej
( dziś Uniwersytet Muzyczny im.F.Chopina) w Warszawie. Wtedy to po raz pierwszy wykonaliśmy
„ Życzenie” Chopina w przezabawnej aranżacji Mariusza Lubicza( dzięki za taki podarek). Na scenie grało 11 harf pod wodzą Anny Piechury- Gabryś i Anny Sikorzak-Olek
a towarzyszył nam zespół solistów Polskiej Orkiestry Radiowej (S.Mierzejewska, J.Doleżyczek, A.Jarzęcka, T.Słowikowski i A.Bogacki).
.
Kolejnym wydarzeniem w naszym życiu koncertowym był udział w IV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia pod artystycznym patronatem „ Grupy MoCarta”. Na festiwalu znowu wystąpił zespół kilkunastu harf ( tym razem zespół smyczkowy składał się z profesorów szkoły pań: E.Kotuli, A. Rzymyszkiewicz, A.Barańskiej i E.Groblewskiej i otrzymał specjalną nagrodę w postaci zaproszenia do reprezentowania Polski na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Muzycznych w Warszawie 20 czerwca b.r. –ostatniej imprezie kulturalnej pod patronatem ś.p. Marii Kaczyńskiej. Wykonaliśmy tam” Życzenie” Chopina i „ Hej Ho” z towarzyszeniem
Orkiestry!!!- Szkoły Talentów ze Lwowa.
Podczas przesłuchań konkursowych festiwalu Grupy MoCarta wystąpiły jeszcze dwa zespoły harfowe przygotowane przez Annę Sikorzak-Olek . Były to „ Japońskie Sowy”, które wykonały na harfach celtyckich taniec angielski i japońską improwizację zatytułowaną „ Japońskie Sowy”. Dziewczynki ( Marcelinka Dąbek, Emilka Kabaj i Magda Gąsiorek) wystąpiły w przepięknych japońskich strojach i z kolorowymi parasolkami a na scenie towarzyszyły im mamy , też w oryginalnych kimonach i z dzwoneczkami. Zespół został obsypany aż trzema nagrodami.
Drugim zespołem harfowym(4 harfy klasyczne: Ula Janowska, Marta Kras, Ula Skalmowska i Ola Zagórowska) były „ Szarpidruty”. Obok obowiązkowego utworu klasycznego młode harfistki zaprezentowały kompozycję własną p.t. „ Stworzenie Świata”. Użyły w niej wielu współczesnych technik wykonawczych i efektów brzmieniowych, dźwięku telefonów komórkowych , piłeczek pingpongowych, perkusyjnych rytmów a także Ula Janowska zaśpiewała do wtóru trzech harf irlandzką piosenkę. Kompozycja ta stała się najciekawszym utworem całego festiwalu a „ Szarpidruty” nagrodzono dodatkowo za dowcipną nazwę zespołu.
-
W roku 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina odbył się w Warszawie Międzynarodowy Festiwal „La Folle Tournee”. Te szalone dni z muzyką goszczą po raz pierwszy w Polsce. Festiwal narodził się w Nantes 30 lat temu i od początku brała w nim udział polska orkiestra Sinfonia Varsowia. To właśnie oni (za namową pana Macieja Gąsiorka) zaprosili WIKTORSKA HARP OPEN FOR CHOPIN do wzięcia udziału w tym niezwykłym święcie muzyki. W ciągu zaledwie trzech dni w Teatrze Wielkim na czterech scenach, odbyło się 120 koncertów, w których wystąpiło 450 wykonawców, w tym najznakomitszych 60 solistów i dyrygentów, orkiestr i zespołów.
Zespół 16 harf!!! zagrał aż trzy koncerty a zachwytom nie było końca. I znów towarzyszyli nam soliści Polskiej Orkiestry Radiowej .


Oto lista harfistów biorących udział w koncertach:

1. Anna Piechura - Gabryś
2. Anna Sikorzak - Olek

3. Marcelina Dąbek
4. Emilia Kabaj
5. Magdalena Gąsiorek
6. Urszula Janowska
7. Waleria Karaś-Tęcza
8. Sylwia Kostka
9. Marta Kras
10. Julia Łopuszyńska
11. Aniela Rybak
12. Natalia Senatorska
13. Urszula Skalmowska
14. Sławomir Wierzejski
15. Aleksandra Zagórowska
16. Zuzanna Federowicz

Dostaliśmy mnóstwo prezentów, odbył się wywiad dzieci dla I PR TVP a także mieliśmy wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalu i do wszystkich bufetów. Granie na harfie może być wielką radością.
Ten ogromny sukces młodych harfistów i ich pedagogów nie byłby możliwy bez pomocy rodziców i dziadków, życzliwości organizatorów wszystkich tych festiwali, stowarzyszenia
„ Harfa Dzieciom” i dyrekcji PSM im. K. Kurpińskiego przy ul. Wiktorskiej w Warszawie.
Wielkie , wielkie dzięki
Anna Sikorzak-Olek

Dodane przez dorenata dnia 24. lipiec 2010 14:31:41 0 Komentarzy - 3261 Czytań - Drukuj
...Komentarze...
Brak komentarzy.
...Dodaj komentarz...
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
...Oceny...
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
...Logowanie...
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
...Na Forum...
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu

STOWARZYSZENIE HARFA DZIECIOM KRS 0000325784 rachunek bankowy PKO BP VI O/Warszawa 60 1020 1068 0000 1102 0160 1384

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie